Bielo-čierna a červená tehla
Základné tóny farebného spektra verzus hlinené odtiene tehly sú dokonalým spojením, ktoré bude pôsobiť nadčasovo, no rozhodne nie nudne. Tehla krásne zohreje studený monochróm a dvojboju čierne a bielej dodá šťavu. Samotné tehlové pásiky môžu byť iba červené, prípadne viete staviť aj na melírovaný efekt od hnedej až po oranžovú.
Farbené-nefarbené
Prekrytie tehly inou farbou nie je nič nové. Nemusíte však natierať hlava-nehlava, kým nevidieť ani škáru. Tehlovú stenu iba jemne omietne bielou a ponecháte aj náznaky pôvodnej tehlovej farby. Vrstvy vytvoria isté napätie a interiéru dodajú dramatický nádych.
Uložte ich inak
Lícové pásiky nemusia mať nevyhnutne rovnaké rozmery, ani poukladané v rovnakých radoch ako vojaci. Čo tak urobiť jeden pás tenší a druhý hrubší? Alebo položiť niektoré tehly vodorovne a ďalšie zvislo? Takto vytvoríte textúru bez toho, aby musel do hry vstúpiť ďalší materiál.
Tehla v centre pozornosti
Nikde nie je napísané, že musíte lícovými pásikmi obložiť celú stenu. Niekedy stačí napríklad nika či polica vykladaná tehlami, prípadne kozub obloženými pásikmi. Kreatívne duše môžu vyskúšať vyložiť tehlou aj rôzne netypické tvary v stene, napríklad kruh alebo šesťuholník.
Vymedzenie zóny
Ak obývate open space, čiže veľký otvorený priestor bez deliacich priečok, môžete obložiť „steny“ v menšej výške alebo sekcie múrov práve tehlou. Takto vytvoríte vizuálne zóny a do priestoru vnesiete nielen poriadok, ale aj farbu a štruktúru.
Tehličky rebelky
Vedeli ste, že tehly na stene nemusia lícovať? Niektoré môžu pokojne jemne vyčnievať z radu, vďaka čomu vznikne zaujímavý optický prvok v interiéri. Vďaka nemu dodáte hĺbku a rozohráte aj textúry a tiene.
Aha, padá omietka!
Pre niekoho dôvod na rekonštrukciu, pre iného unikátna dekorácia. Nemusíte hneď hľadať tehlový dom s padajúcou omietkou, do podobnej kamufláže môžete obložiť aj steny v interiéry novostavby. Podstatné je, aby vo finále vyzerali ako zanedbaná tehlová stena.
Mohlo by vás zaujímať